Forum Forum: depresja, smutek, leczenie, inne ... Strona Główna Forum: depresja, smutek, leczenie, inne ...
Forum: depresja, pomagamy sobie wzajemnie z poszanowaniem, czytamy i odpowiadamy, to nasza mala ostoja, tutaj mozemy pisac co nas boli, smuci, nie jestes juz sam... mamy czat depresja na www.czat.onet.pl on-line, zapraszam stefan=zaak_333 admin...
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

fizyka kwantowa...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum: depresja, smutek, leczenie, inne ... Strona Główna -> 501 podforum Nasze pasje, hobby, utracone do odzyskania, piszemy tutaj o naszych zainteresowaniach. pomysl ___ Haqu ___
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Wtorek 3:43:59, 28 Sierpień 2007, Wtorek , 239     Temat postu: fizyka kwantowa...

za wikipedia...

Teoria strun - teoria fizyczna zakładająca istnienie cząstek elementarnych w postaci wibrujących strun. Teoria ta jest obecnie uważana za najbardziej obiecującą teorię fizyczną mogącą doprowadzić do odkrycia jednolitej teorii opisującej wszystkie elementarne siły występujące w przyrodzie (tzn. oddziaływanie silne, słabe, elektromagnetyczne, oraz grawitacyjne). Fizycy wierzą, że z teorii strun uda im się wyprowadzić zarówno ogólną teorię względności jak i mechanikę kwantową, co da w efekcie kwantową teorię grawitacji. Teoria strun zakłada, że przestrzeń w której żyjemy ma co najmniej 10 wymiarów, przy czym trzy wymiary przestrzenne oraz czas są wymiarami otwartymi, natomiast pozostałe wymiary są zakrzywione do rozmiarów subatomowych. Obecnie teorii tej nie można w żaden sposób zweryfikować doświadczalnie.

Pierwotna wersja teorii strun, nazywana obecnie teorią strun bozonowych, powstała w 1970 r. Współcześnie teorią strun jest nazywana jej następczyni, teoria superstrun z 1984 r., która dodatkowo uwzględnia supersymetrię (1971 r.).

Struna w tej teorii to szczególny wypadek dwuwymiarowej p-brany z ogólniejszej M-teorii (1995 r.), czyli 2-brana.

Wartości liczbowych stałych fizycznych nie można wyprowadzić z żadnej teorii fizycznej lecz są one rezultatem pomiarów. Gdyby udało się zbudować teorię superunifikacji wraz z kosmologią kwantową wartości liczbowe stałych fizycznych przestałyby mieć charakter swobodnych parametrów, lecz zostałyby zdeterminowane wewnątrz samej teorii. Niektórzy fizycy upatrują tzw. teorii wszystkiego w teorii strun.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Wtorek 3:44:42, 28 Sierpień 2007, Wtorek , 239     Temat postu:

Kontrowersje [edytuj]
Teoria strun nie posiada do tej pory ostatecznych dowodów na swą słuszność. Wielu naukowców zarzuca jej brak potwierdzających ją doświadczeń. Philip Anderson twierdzi, że teoria ta jest "pierwsza od setek lat nauką, która uprawiana jest w sposób przed-bacoński, bez żadnej odpowiedniej procedury eksperymentalnej"[1]. Sheldon Lee Glashow twierdzi natomiast ironicznie, że teoria ta jest "absolutnie bezpieczna", jako że nie ma jakiegokolwiek sposobu by ją zweryfikować i ewentualnie obalić[2]. Peter Woit napisał krytyczną wobec teorii książkę, w której stara się udowodnić nie tyle fałszywość teorii, co jej absurdalność[3].


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Wtorek 3:49:04, 28 Sierpień 2007, Wtorek , 239     Temat postu:

ciekawe dla mnie ...bardzo...

za wikipedia...

[link widoczny dla zalogowanych]


!
Mechanika nieba
A
Analemma
Anomalia (astronomia)
Anomalia mimośrodowa
Anomalia prawdziwa
Anomalia średnia
Aphelium
Apocentrum
Apsyda (astronomia)
Argument szerokości perycentrum
Azymut
B
Biała noc
Biegun geograficzny
Brzask astronomiczny
C
Całki ruchu
Ciało niebieskie
Czas efemeryd
Czas gwiazdowy
D
Data Juliańska
Deferent
Deklinacja (astronomia)
Doba
Doba gwiazdowa
Dzień astronomiczny
Długość ekliptyczna
Długość geograficzna
Długość węzła wstępującego
E
Efekt Poyntinga-Robertsona
Efekt YORP
Ekliptyka
Ekscentryczność (fizyka)
E c.d.
Ekwant
Elongacja
Epicykl
Epoka (astronomia)
G
Granica Roche'a
H
Heliakalny wschód
Hemisfery niebieskie
I
Inklinacja
K
Koniunkcja (astronomia)
Koło godzinne
Koło wierzchołkowe
Kwadratura (astronomia)
Kąt godzinny
L
Libracja
Linia apsyd
M
Miesiąc smoczy
N
Noc astronomiczna
Nutacja
O
Obiekt koorbitalny
Okres orbitalny
Opozycja (astronomia)
Orbita
Orbita geocentryczna
Orbita geostacjonarna
Orbita geosynchroniczna
Orbita heliocentryczna
Orbita heliosynchroniczna
P
Perturbacja
Perycentrum
Perygeum
Peryhelium
Prawa Keplera
P c.d.
Prawo Kepplera
Precesja lunisolarna
Prędkość hiperboliczna
Prędkość radialna
Punkt Barana
Punkt libracyjny
Punkt równonocy
R
Radiant
Rezonans orbitalny
Rok
Rok zwrotnikowy
Rozmiar kątowy
Ruch własny
Równik meteorologiczny
Równik termiczny
Równoleżnik
Równoleżnik niebieski
Równonoc
S
Strefa Hilla
Strony świata
Syderyczny okres obiegu
Synodyczny okres obiegu
T
TLE
Trajektoria
Tranzyt (astronomia)
W
Wertykał
Wertykał pierwszy
Z
Zaćmienie
Zmierzch
Zmodyfikowana data juliańska


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Haqu
moderator naszego podforum



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: z własnego umysłu

PostWysłany: Wtorek 21:21:11, 28 Sierpień 2007, Wtorek , 239     Temat postu:

Mam coś takiego że zapamiętuje najmniej przydatne informacje. Czytałem ją i myślę że wiąże pewne nadzieje. Zaak zauważyłem taką małą prawidłowość wynikająca z danych obserwacyjnych czarnych dziur i pulsarów. mianowicie im większa częstotliwość ruchu cząsteczki tym większa siła grawitacyjna przykładowo częstotliwość w pulsarze wynosi 10^(-16) natomiast w czarnej dziurze 10^(-38 ) w pierwszym przypadku. Myślę że ten efekt można by wykorzystać jakoś do budowy czegoś takiego jak napęd anty grawitacyjny. Już mówię o co chodzi. Trzeba by wywołać stan niedociążenia w danym obiekcie. i działałoby to na zasadzie wody i oleju olej pływa po wodzie bo jest wypierany. myślę że mniej więcej tak jest z grawitacja. Popraw mnie jeśli coś niesłusznie powiedziałem.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Środa 4:29:54, 29 Sierpień 2007, Środa , 240     Temat postu:

Haqu napisał:
Mam coś takiego że zapamiętuje najmniej przydatne informacje. Czytałem ją i myślę że wiąże pewne nadzieje. Zaak zauważyłem taką małą prawidłowość wynikająca z danych obserwacyjnych czarnych dziur i pulsarów. mianowicie im większa częstotliwość ruchu cząsteczki tym większa siła grawitacyjna przykładowo częstotliwość w pulsarze wynosi 10^(-16) natomiast w czarnej dziurze 10^(-38 ) w pierwszym przypadku. Myślę że ten efekt można by wykorzystać jakoś do budowy czegoś takiego jak napęd anty grawitacyjny. Już mówię o co chodzi. Trzeba by wywołać stan niedociążenia w danym obiekcie. i działałoby to na zasadzie wody i oleju olej pływa po wodzie bo jest wypierany. myślę że mniej więcej tak jest z grawitacja. Popraw mnie jeśli coś niesłusznie powiedziałem.



witaj... nie mam zbytnio wenny by pisac...
moze troche napisze ...
moze sie rozkrece...

ruch...
pojecie wzgledne...
czyli zmiennosc... to tez ruch malo zefiniowany...

wg mnie na dzisaj... ruch jest wszedzie....
towarzyszy nam w n wymarowym naszym swiecie...
i...
prawo odwrotnosci...
jesli jest ruch to jest tez stan spoczynku energi.... kwantu energi....

prawo odwrotnosci odkrylem dla wlasnych potrzeb myslenia teoretycznego...

wszechwymiarowe prawo odwrotnosci...
w n kierunkach do potegi n razy n nieskonczonisc...





musze zmienna -stala zdefiniowac na potrzeby teraz...
nazwe ja: ntax



ntax = stala zmienna=
n nieskonczonisc
razy n nieskonczonosc kieronkow
razy n nieskonczoniosc zwrotow
razy n nieskonczonosc ciagow liczbowych dodatnich i ujemnych
razy n nieskonczonosc wariancji losowej o n nieskonczonosci dzalan artmetycznych
razy ilosc czsteczek materi kwantow /teoria strun/ we wszechchswatach


czemu stala i zmiena...?
poniewaz nie do konca zdefiniowana...

czemu tyle n... nieskonczonosci...?
poniewaz liczba ktora tutaj chcialem napisac miesci sie li tylko w graniacach i poza graniacami matematyki teoretycznej mozliwej do opisania w sposob li juz tylko beletrystyczny...
juz tak matematycy opisuja nieznane polacie ... beletrystycznie...


wnioski...:

liczma ntax jest liczba niewyobrazalnie wielka o nie wyobrazalnie wielkim ilorazie torzsamosci wlasnej...

uscisle ze mozna zpotegowac ntax do potegi ntax
jest to juz cos ...moze liczba ... zwac ja jezykiem ludzkim...
niewyobrazalana a zdefiniowana powyzej nieudolnie przeze mnie...

czyli... ?

mysl...


nasza mysl to ntax do potegi ntax...
energia mysli...


pulsary czarne dzury stale plancka i inne zostaly zdefiniwane i...
okazuje sie ze sa zmienne...
grawitacja to jak mlotek dla bytow o niewiele wyzszej poziomie zmyslow od nas...

dla tego pomine nawet fizyke kwantowa i matematyke teoretyczna...
poniewaz sa nazbyt zmienne...
co wykazuje sukcesywnie nasza wiedza i dywagacja naukowcow...

uwazam ze jedynie niemateralnie -myslowo mozna siegac poza obszary nam dostepne...


naped grawitacykny...

haqu ...wybacz ... to zabawka ktora czlowiek co namiej za max 200 lat odkryje i co dalej...?

dalej zmienna-stala ntax ... myslowo opisana nieskonczonosc szybkosci ruchu powodowana i realizowana porez nty zmysl ludzki...

to juz filozofoa polaczona z naukami scislymi i teoretycznymi ... ale...
o wiele je przekraczajaca nap. o 1 ntax

storzylem teraz na urzytek myslowy system matematycznio fizyczny ntax
ociagu natyralnym liczbowyn w systemie dziesietnym by bylo nam latwiej pojmowac....


czarna dziura... kwazar... pulsar... tu nasza fizyka stala na granicy pojmowania...

z 10 lat wstecz moze wiecej wymyslilem czarna dziure jako kosz na smieci w kochni pod zlewem...
terz juz tak nie mysle...
po prostu na swiecie nie ma smieci...
sa tylko rzeczy teraz nie potrzbne...

smieci to pojecie bardzo plytkie materalnie....

sprawa ruchu i przyciagania grawitacyjnego...
silnik grawitacyjny...
czyli sil nik

sila do ruchu...

ntax bedzie uzywana do obiczen tego by zbudowac silnik grawitacyjnyhybrydowy potrwa io moza za 200 lat ze 300 lat...
biorac pod uwage ze nasza cywiwlizcja ziemska rozwija sie wykladniczo...

ntax jest niezdefiniwany jeszce...

haqu... wybacz ze az tak daleko wybiegam myslami poza nasz swat znany...

za ok 500 lat bedzoemy teraz jak w sredniowieczu minus entax...

uwazam za swiat powinien sie rozwijac w kierunku ...cdn.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Środa 4:58:12, 29 Sierpień 2007, Środa , 240     Temat postu:

w kierunku... energetycznym... myslowym ... poniewaz liczby stale zmiene nazwane i mnie nazwane ...
za moze zgola 700 lat stana sie bezuzyteczne...
juz mamy jednostki tera na dyskach...

dla tego powyzej polowicznie zdefinialllem zmienna stala ntax ...

czysz mysla nasza energetyczna nie mozemy podrozowac po wszechswatach...?
a OOBE...?

to juz sie dzieje...

jak powiem ze czas = mysl... co dopiszesz haqu...?

czas jest indywidualny dla jednostki...bytu energetycznego jakm my tez ... podkreslam tez ... jestesmy...


i... wracam gdzies do mego zapomianego posta o pozimach swadomosci...
wybacz haqu ale na razie ma tylko do dyspozycju jezyk ludzku naszego bytu...
w ntax wymarowym naszm wszech swiecie
dla ntax bytow...

ntax naszych zmyslow nie odkrytych jeszce// wschodni mistrzowie juz posiedli ulamek tej wiedzy///
po0zwoli nam dokonywac czynnosci myslowo materialnych... energetycznych...
o ktorych wiem ze sa a nie potrafir jeszce ich zdefiniwac...

osiaganie pozimow swadomosci jest w pisane w specifike ewolucji czlowieka...
czasem odrobina inwolucji by ochlonac...

pytanie haqu...

po co nam szybkosc jest... czemu masluzyc ten wyscig...?
czamu ma sluzyc materalism ...?

wg mnie ma sluzyc naszej nauce ...
by siegac do wzszych poziomow swadomosci ...

tan na n- tych pozimach ...nie ma juz szybkosci czasu grawitacji...ale...

sa dalej problemy filozofii postrzgania

poniewaz zmyslowe jest ntax...


czytam ... stydzuje czsem fizyke kwantowa by zrozumiec jakie bledy robi czlowiek...
teraz...
jak sie mylimy...
co do oceny s tanu rzeczy swta nas otaczajacego i widicznego dla niektorych li tylko 5 podtawiwwymi zmyslami...d
dal inntch plus intuicja rozwinieta i instynkt opanowany...

dla jeszce innych ludzi obecnie 8-9-10 zmysl...

ntax may w sobie jako mysl... nie odkryta...
to nie wynalazek ale brak odkrycia pokladow myslowych ntax...

jak mi sie przydaje ntax..
polubilem te zmienna stala nieznana ntax...
latwiej mi pisac poslugujac sie ntaxem...

coz...
jak pisalem nie mam wenny dzisaj...
to strzepy myslowe haotyczne i porwane z dzuiedziny nauki...


gdzies wyzej porowanalem silnik grawitacyjny do mlotka...
poniewaz i to i to sa narzedzia na pozimie ewolucji czowiejka dabym pozimie potrzbne...

ntax jest tez narzedziem... myslowym...

wyprzedzajacym wg mnie nsza nauke o oklo 500 000lat moze milin lat ...moz miliard lat... taka drobna niescislosc na pozomie czasu czlowieka ziemskiego... jest dopuszcalamana na zegarze naszego wszecswata...wiesz ze to ulamek ulamka...\




ntax wychodzi poza nasz a mysl poza nasz sat,,,, poza zrozumienie tego co zrozumiemy za 5, 500, 5 000, milon , kwadrylion ...lat
to tez bedzoie ulamek...

taka jak nieskonczonosc.. i prawo odwrotnosci skonczonosc ... wymagany punkt odzniesienia...

jesli puntktem odniesienia bedzie ntax... to haqu spruboj sobie wuyobrazic to....
czekaw jestem...
co myslis o mym haotyzmie myslowynm w psedoo beletrustycznym odniesieniu do twego posta o ruchu i kwazarach...

poweoli skoncze...

mysl , ntax...


moze haqu pomogl bys mi zdefiniowac dokladniej ntax...?

co myslisz o ntax...?

mysli czasem bila jak miesnie...





pozdaawiam haqu...


ps... moze miale mala wenne .... moze tak moze nie...


...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Środa 6:16:52, 29 Sierpień 2007, Środa , 240     Temat postu:

ponizej wkleje posta z przed rokun jako namiaste moaje go toku rozumiwania...
moze wuyajasni odrobine ci haqu jakie mamm widzenia swata...
a widzenie swata oraz postrzganie to moje bardzo duze zainteresowanie...

nie nazwe tego hobby ale zainteresowaniem...


wklajam z linkiem do mego tematu na str 120...tam jest historia paosta...


(...)

szukalem1,5 h tego posta w mywm temacie...

http://www.leki.fora.pl/zaak333-i-stefan-to-ja-ta-sama-osoba-pisze-o-sobie-tutaj-t13-1190.html


cutuje:




stefan
Administrator


Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 9372
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: Środa 11:00:51, 08 Listopad 2006 , 311 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

asiu... pozwolisz ze bede na twego posta odpowiadal systematycznie poniewaz sprawa jest na tyle gleboka a ja na tyle jestem malym czlowieczkiem... ze pozwole sobie na przemyslenia i odpowiedzi jak ja to teraz czuje ... to co napisalas powyzej pytania skierowane do mnie itp. ...
asiu dzikuje za dobre slowa pod mym adresem i o troszke o moja duchowosc... taka energia zwsze jest potrzebna... odwzajemniam sie dobrym slowem i dobra mysla skierowana do ciebie... serdecznie pozdrawiam asiu...


czesc 1, odpowiedzi na posta asi...: wprowadzenie...: ezoteryka wg mych przemyslen to tak gleboka dziedzina postrzegania, zycie, sposobu na zycie, dzialania i emitowania slowa i mysli... tak gleboka jak prawie filozofia - matka nauk... dla tego pozwolilem sobie zacytowac wyjasnienie z wikipedi chpc jest ono , moze dla czlowieka nie obeznanego z tematem glebiej moze szokujace ale czy dobro i zlo to nie gryzace sie , szokujace tematy...? znowu temat rzeka...

tutaj wyjasniam moja przynaleznosc religijna... jestem chescijaninem wyznania zymsko-katolockiego. nie praktykuje czesto w swiatyni lecz w kosciele bylem jestm i bede od zawsze... poniewaz na pewnym poziomie myslenia czas sie koczy i pojecie czasu staje sie czysto "materialne" w pojeciu czlowieka... jak wielu z nas wie juz nawet nauka scisla fizyka , matematyka i inne... doszly do wnosku rozbierajac atom na czynniki pierwsze a te czynniki na dalsze czybniki itd ...doszly do wniosku ze tak na prawde to cialo fizeczne stale nie istnieje ...istnieje tylko energia i wiele rodzajow energi dychowej.... wybacz asiu ale do duspozycji mam tylko albo az jezyk ludzki ... ktorym to jezykiem , jak przekonalusmy sie mozna wyraziec tak wiele albo tak malo lub tak ogonie i niesciesle azali odwrotnie .... jak tresc tematu mego postu , wkejki z wikipedi o ezotryce...

jakie energie poznala cywilizacja ludzka dobypoczatku 21 wieku... ... energie: elektryczna-magetyczna, grawitacyjna ...moze maja co niektorzy swiadomosc istnienia energi psychologicznej i socjologicznej ... zo uogolnie i zmkne do pojecia energi mysli... pozostaje jeszce czas jako swoista , na razie dla czlowieka zaiste energia niepoznana... ale swiadoma sego bytu ...energia czasu...

jak wiemy posiadamy piec posdstawowych zmyslow : wzrok, sluch. dotyk, smak i powonienie... mamy btez tzw 6 zmysl - intuicje... wg mnie zmyslow i pozimow swiadomosci jest ilosc nieskonczona ...pytanie tylko naile je znamy i rozumiemy i zdajemy sobie sprawe zich istnienie iprzeznaczenia... jest to indywidualna cecha osobowosci bytu czlowieka zyjacego, jego postrzegania swiata go otaczajacego poprzez zmyslyte podstawowe jak i te , nazwe je tutaj wyzsze od intuicji w gore... kolejnosci i garadacji zmyslom bym nie nadawal poniewaz sa to tylko narzedzia do dzialania natomiast nadamm gradacje poziomow myslowych bytu ludzkiego... zeby bylo latwiej oznacze je przykladowo 1,2,3,4,5,6,7,8,9... idt... i dla przykladu trnspozycji myslenia na roznych pozomach przykladowo opisze jak ja to rozumiem... ogolnikowo i za pomoca prostych przykladow ...tak lubie... pozim

1 to pmoziom nieswiadomosci i pedoligi zycia zpedzonego czlowieka co dziala podswiadomie i podsiadomosc jako instynkt samozachowawczy kieruje jego tzw. wolna swiadomoscia...// staram sie bardzo zeby nie robic literowek poniewaz moze to zmenic sens mego pisania....niestety robie literowki...przepraszam za swa ulomnosc...////
poziom 2 to pozom myslenia naktorum juz rozmawiamy...nie gadamy ale rozmawiamy majac na uwadze to co mowi czlowiek drugi ..taka zawykla rozmowa.... wizualizowane nie przekrzykiwanie sie myslami z brakiem zrozumienia i posluchu...

pozim 3. to pozim swiadomej rozmowy juz prawie dysputy na jeden w miare zwarty temat, wyrazanie swych mysli slowami i gestami w sposob w miare stabilny acz zrozumialy i komunikatywny natyle ze mozemy analizowac to co mowi inna osoba , osoby i z pozimu swiadomosci istnienia owej rozmowy czy juz dysputy...kierujemy swiadomoscia tak ze podswiadomie wypowiadane slowa ukaladaja sie w jakas logiczna powiazana calosc w stosunku do wypowiedzi innych uczestnikow naszej rozmowy-dysputy....
pozim 4. to pozim 3 ale poglebiony o wieksza swiadomosc wagi wypowadanego slowa-mysli , istnienia swego w kreowanym przez siebei slowie mowionym lub pisanym//to forma//tresc pozostaje//

pozim 5. to wg mnie oczywiscie... poziom dusputy swiadomej i w pelni czytelnej acz jak kazda wymian informaci i przesylanie tej informacji-energi w sposob juz bardziej ukieronkowany z milczeniem nie przerywanym zmiana watkow oderwanych od korzenia tematu... z pewna doza fanatazji-ewolucji naszej myski , uczaca nas otwarta dysputa na tematy czasem kontrowersyjne z pelnym juz pochamowaniem emocji obocznych zwiazanych z nieswiadomym mysleniem i wyrazanie tego nieswiadomego myslenia poprzez anormalne czasem gesty ciala ludzkiego tzw gestykujacja...gestykulacja czasem jest zbedna przy rozmowie...pozostaje sens i i tresc rozmowy-dysputy natym pozimie ukierunkowana bardzo stabilnie na torach wlasciwego tematu, istoty rozmowy, dysputa pouczajaca nasz przyjmujaca samokrytyke i rozwijanie sie wewnetrzne , duchowe jako swiadoma jej czesc.. dysputa , milczenie , slowa wywazone i niezachwiane ale wypowiada\ne z pozimu ucznia siebie samego co ma swiadomosc tego co mowi i ma swiadomosc tego co do niego sie mowi oraz ma swiadomosc logiki wypowadanych slow, promienowania energii slowa...

poziom 6 to juz medytacja-,modlitawa...rozmowa z samym soba, identyczna w opisze jak pozim 1 tylko nie wypowadana glosno do innej osoby a cicho w mysli wypowiadana do siebie i do innych osob... rozmowa z soba...

pozim 7 to jak nizej pozom 2 ale tez juz li tylko myslowy // wg mej skromnej skali pozimy od 6 pozimu myslowego to juz li tylko milczenie i energia mysli ukierunkowywana analogicznie jak opisalem na przykadzie pozimow 1-5

idac dalej mym tokiem rozumowania analogicznie pozimy swiadomosci 6,7,8,9,10... to pozimy myslowe swiadomosci naszej nie wypowadane na glos opisane w swej rzeczy na przykaladzie pozomow 1-5...

mamy pozim 10 zdefiniowany wg mnie....

pozim 10... to pozim swiadomosci myslowej istoty bytu naszego w danym czasie i miejscu przykladowo opisuje go na pdstawie pozimu 1z jego cechami wraz z pozomem 6 z jego cechami ... dodajac do tego swiadomosc myslenia swego oczywiscie i ukierunkowywania swych mysli w mysloksztalty w miare jeszce neistabilne i kruche w swej postaci rzeczy ale juz istniejace jako zarysy...

pozim 11 to pozim to znowu analogia do pozomow ponizszych w odpowiednich relacjach i interakcjach miedzy nimi to pozim 10 rozszezony o bardziej dokladne i juz wyczwiczone odrobien twozenie mysli jako energi , energi rozsiewanej w wysypujacej sie na razie bez uzrzytecznie i nieswiadomie w swym wyslokstalcie

pozom 12 topozom 11 ale juz bardziej ukierunkowane myslaksztalty...kierowanie...proby kierowania eneriia mysli zanoszenie bardziej wyspecyfukowanych modlitw-mwdytacji rozmowy z soba ze swym wyzszym ja...

pozim 13 analogiczny i kmpatibiny w dol z pozomami od 1 ale zowu w zbogacony o wiedze zdobyta na nizszych pozimach i bardziej stabilny proces myslenie zaczybanie sie procesu muslenie d w u w a r s t w o w e g o ....

pozim 14 analogicznie do przykladow myslenia podanych w nizszych pozimach z mysleniem przstrzennym dwuwarstwowym na razie... ale juz przestrzennym wielowymiarowym w swej istocie , rozpoczynanie komunujacji myslowej z innymi bytami na roznych pozimach na razie chaotyczne i zaszumione swym brakiem doswiadczenie w w tworzeniu myslaksztaltow, przesylaniu pozytywnej energii na odleglosc, modlitwie za kogosc lub za siebie lub dziekczynnej...

pozom 15 to pozom 14 wraz z doswiadczeniami i siadomoscia //jak w kazdym poziomie// z pozimow od 1do15 jednak juz bardziej stabilny i wrecz juz stabilny natyle ze mysl moze byc kierowana strumieniowo, dookolnie, wielokanalowo, mozliwosc odbierania mysli innych bytow... przetwarzanie mysli na pozimie podswiadomym w sposob swiadomy... nauczylismy sie tego majac siadomosc i stosujac w praktycze myslenie z poziomow ponizszych , mammy juz //wg mej skali i mego mmysle nia rzecz jasna// swiadomosc glegoka naszego istnienia, energii, komunikacji mentalnej, opanowania siebie, pomagania innym poprzez modlitwe i medytacje
/// mozliwosc pomagania innym przez modlitwe- mamy z kazdego pozimu to oczywiste , mamy to przyrodzone w naszym ja , posiadamy te ceche od urodzenia... pytanie na ile i jak z nich korzystamy w sesie pozytywnym dla siebie i innych i
jaka tego swadomosc mamy///

reasumujac zatrzymam sie juz na pozomie 15 mego przykladu skalowania , okreslania swego istnienia i interakcji-wzajemnych wplywow i wywieranych skutkow na stan rzeczy wokol nas i w nas ...


poziomow wg mnie jest nieskonczona ilosc... moge opisywac wyzsze pozimy myslowe...doskonalenia myslowego , pomocy przez modlitwe i ukierunkowanie wiazki myslakasztaltu, kontaktu tzw telepatycznego, telekinezy i innych tzw. paranormal, jasnowidzenia i wplywania na rzeczywistosc... moze rozwine to w nastepnym poscie jak bedzie zainteresowanie tym co pisze...


a wiec asiu ... to byl wstep do proby odpowiedzi na twe pyztania i proba odpowiedzi na twego posta...

jak zapewne zauwazylas juz posty ulozyly sie nam jakos tak nie najlepeij mieszajac krytyke mnie goscia niezalogowanego z owa wklejka z wikipedi oraz nastepne posty... mozemy jeski zechcemy odpowiedzisc sobie na pewne pytania ...mozemy rowniez zacowac odpowiedzi na pewne pytania dla siebie to nasza prywatnosc...

w ciagu dalszym bede odpowiadal natwego posta jednak chcialem zprecuzowac na jaki temat mowimy i jak nasze energie myslowe wpywaja nasiebie pewene rzeczy "osadzilas" asiu w swym poscie piszac "sadze" ... narzuca sie pytanie naktorum poziowmie wg skali powyzszej zechcielibysmy dyskotowac.... mam na mysli pozomy pisania slowa na forum... na innych pozimach juz zostala nawiazana komunikacja ... ona komunikacja owa byala zawsze ... natomiast odslonila sie dla naszego kantaktu teraz ...i nie przypadkiem...

zacytuje jeszce w przyblizeniu slowa justi b madre co je wkleile za pozolenie justi na nasze str www ze nie ten jest idealny co nie popelnie bledoe , zbilizony do idealu jest ten kro umie owe swe bledy naprawc.... jusi to bardzo madre popieram...


moze jeszce przytocze tutaj slaowa z bibli co chyba nie bedzie negatywnie wplywalo na rozmowe i inne osoby czytajace ..osoby innych wyzan ....poniewaz to nie pokoj depresja gdzie powstrzymujemy sie od dywagacji religijnych ...to moj temat gdzie z poszanowaniem moge pisac co mysle....


pisalem i pisze calego popwyzszego posta z pamieci , a-wista....pisalem tego posta z jakiegos pozimu swiadomosci mozna to ustalic poniewaz podalem powyzej przykadowa skale pozomow swiadomosci...


cytowal biblie tez postaram sie z pamieci...



na poczatku bylo slowo i slowo cialem sie stalo...

...pukajcie a bedzie wam otworzone...

albowiem nie dal nam Bog ducha bojazni ale mocy i milosci oraz trzezwego myslenia...



asiu , justi pozdrawiam milo i czekam na odpowiedz.....

ps. nad tym postem to sie napracowalem ..piszac bez przezrwy okolo 1-2 h czas mi sie zatrzymal.... nie pamietam ile pisalem tego posta... staralem sie popelniac jak naj mniej literowek , niektore korykowalem zeby sens byl pezekazany w postaci w jakiej cjacialem ten sen przekazac.... oczywiscie jak kazde dywagacje natury filozificznej mozna je postrzgac w rozny spossob ... jesli brak sensu lub ktos nie rozumie mego toku mysle nia prosze o pytania a postaram si uszcegolowic...

...





(...)






stefan alias zak_333 pozdrawiam...





p,s.


dodam do nazwy ntax liczby zmiennej niewymierowymiernej zdefiniowanej wyxzej w postach...
zmnienie jejnazwe z ntax na entax333 by byla unikatowa dla googli...

definicja entax333 pozyzej w postach...


postran sie ja zdfonowac dokladniej...scislej...


entax333 =

plus nieskonczonosc ray minus nieskonczonosc
razy n nieskonczonosc dzialac artmetycznych poznanych i nie poznanych
pluz iloczyn czasteczek kwantowych energi na wszechswatach i galaktykach zanych i nieznanych , podniesone do potegi liczby czastek elementarych
fotonoe materi energrtycznej we3 szechswiece w galaktykach...
razy powyzsze o ciagu wykladniczym dodatnim... razy ciag powyzej obliczony beletrystycznie razy pluz nieskonczonosc ciag wykladniczy plus poprzednie definice z posto powyze...


to jeszce nie do konica zdefiniwana stalo-zmienna liczba entax333

w entax333 trzba zdefiniowac wartosc natyle ogromna ze skonczona swej
rzeczy samej...
stala istnienia to entax333 ... ewolucji... materi energetycznej poznanej i nie poznanej...
to entax333


stefan alias zaak_333 z forum www.leki.fora.pl admin...
zaak_333 admin pokoju depresja na [link widoczny dla zalogowanych]
to ja ta sama osoba...

pisze to by latwiej znalesc entax333 w [link widoczny dla zalogowanych]
teraz entax333 w [link widoczny dla zalogowanych] nie ma
bedzie...
pozdrawiam...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Czwartek 13:06:00, 30 Sierpień 2007, Czwartek , 241     Temat postu:

dodam do nazwy ntax liczby zmiennej niewymierowymiernej zdefiniowanej wyxzej w postach...
zmnienie jejnazwe z ntax na entax333 by byla unikatowa dla googli...

definicja entax333 pozyzej w postach...


postran sie ja zdfonowac dokladniej...scislej...


entax333 =

plus nieskonczonosc ray minus nieskonczonosc
razy n nieskonczonosc dzialac artmetycznych poznanych i nie poznanych
pluz iloczyn czasteczek kwantowych energi na wszechswatach i galaktykach zanych i nieznanych , podniesone do potegi liczby czastek elementarych
fotonoe materi energrtycznej we3 szechswiece w galaktykach...
razy powyzsze o ciagu wykladniczym dodatnim... razy ciag powyzej obliczony beletrystycznie razy pluz nieskonczonosc ciag wykladniczy plus poprzednie definice z posto powyze...


to jeszce nie do konica zdefiniwana stalo-zmienna liczba entax333

w entax333 trzba zdefiniowac wartosc natyle ogromna ze skonczona swej
rzeczy samej...
stala istnienia to entax333 ... ewolucji... materi energetycznej poznanej i nie poznanej...
to entax333


stefan alias zaak_333 z forum www.leki.fora.pl admin...
zaak_333 admin pokoju depresja na [link widoczny dla zalogowanych]
to ja ta sama osoba...

pisze to by latwiej znalesc entax333 w [link widoczny dla zalogowanych]
teraz entax333 w [link widoczny dla zalogowanych] nie ma
bedzie...
pozdrawiam...


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Czwartek 16:28:46, 30 Sierpień 2007, Czwartek , 241     Temat postu:

Stala-zmienna istnienia entax333 zostala wymyslona , odkryta przeze mnie: stefan333, entax333 postaram sie zdefioniowac po czesci nizej, czemu nazwa entax333?, poniewaz sprawdzalem w [link widoczny dla zalogowanych] , na dzisiaj 30 sierpnia 2007 roku, nie znalazem jej, nazwa unikatowa. entax333 opisalem okolo dwa dni stecz na forum www.leki.fora.pl gdzie jestem użytkownikiem, administratorem, zalozycielem forum zarazem...

entax333 narodzila sie w podforach:

http://www.leki.fora.pl/fizyka-kwantowa-t3336.html

http://www.leki.fora.pl/entax333-stala-zmiena-istnienia-definicja-nieskonczona-t3357.html

entax333 ma na celu pomoc w przyszlosci w zdefioniwaniu zemiennosci, stalosci, ruchu, spoczynku, grawitacji i podobnych ... na zasadzie beletrystycznego opisu teorii matematyczno-fizycznych na pograniczu swiata nam postrzegalnego oraz swiatow niepostrzegalnych, energi niepostrzgalnych, nieodkrytych energii, wielowymiarowosci swiata, zmienna stala istnienia potrzebna bedzie w obliczeniach fizyki czasu (do wykluczen blednych tez) i innych nauk teoretycznych lecz wyprzedza te nauki bardzo wg. mnie... entax333 zawiera się w temacie filozofii naturalnej postrzegania swiata , wszechswatow, by pokazac nam i uruchomic nasze myslenie w wielowymarowym aspekcie zmysłów ludzkich nie odkrytych i jak mniemam zmysłu jednego z podstawowych jakim jest zmysl myslenia wielowymarowego…

wstepna definicja entax333 :

entax333 =

plus nieskonczonosc razy minus nieskonczonosc razy 10 dp potęgi 33 razy n nieskonczonosc dzialan arytmetycznych poznanych i nie poznanych plus iloczyn czasteczek kwantowych fotonow energii na wszechswiatach , galaktykach zanych i nieznanych , podniesione do potegii liczby czastek elementarych fotonow, kwarkow, razy nieskonczona ilosc czasteczek pseudo elementarych zawierajacych sie w fotonie, elementarej czastce swiatla - energi w fonie333 ... fon333st (moja nazwa nowa) to nieskonczona iliosc czasteczek pseudolelementarnych zawierajacych sie w fotonie porownywalna z entax333... razy fotony materi energetycznej we szechswiecie w galaktykach... wymiarach czasowych , ponadczasowych, podczasowych...podobnych… razy rodzaje czasu, jego czasteczki psedoelementarne... czasony333st (moja nazwa nowa) razy powyzsze popnozone przez n nieskonczonosc wymarow swiatow energetycznych w n kierukach zwrotow... w n dzialaniach arytmetycznych odkrytych i nie odkrytych jeszcze na teraz... razy powyzsze o ciagu wykladniczym dodatnim... razy ciag powyzej obliczony beletrystycznie razy plus nieskończoność, ciag wykladniczy plus poprzednie algorytmy , iloczyn tych algorytmow ... + 1 wykladniczo /wiem to jeszce jest niezrozumiale widze to mysla/

etax333 bedzie potrzbna w przyszlosci ... dodam scislej... w dalekiej i niedalekiej…

stala istnienia entax333 z braku odpowiednich nie wymyslonych i nie odkrytych jeszcze pojec opiera sie na jezyku ludzkim, ludzkim na teraz sposobie postrzegania dla postrzegania za czas jaki uplynie za entax333 miliardow lat...

ten czas notabene juz uplynol... nie mamy tego swadomosci... wszystko jest jednym a jedno jest wszystkim... moja tez nie wyjasniona w pelni teza…


kiedys za wieki wiekow wiekow wiekow... jak i teraz… entax333 bedzie rowna 1. …potem znow biedzie zmienna… dla tego jest stalo zmienna... częstotliwość entax333 jest do obliczenia dla drogi przebytej w odniesieniu do mysli jako tej drogi.

entax333 x entax333 x entax333 = 1 stalo-zmienna istnienia

tak jak liczba/ nie cyfra/ 1 jest zmienna mozna to opisac beletrystycznie...

poniewaz wszystko jest w ruchu a prawem odwrotnosci welowymiarowej (moje nie opisane prawo) .... jest w spoczynku...


kiedys czas bedzimy ogladac w muzeum jako zabytek... (moja mysl szara)


to jeszce nie do konica zdefiniwana stalo-zmienna liczba istnienia entax333 zdefiniowana będzie nigdy do konca…

w entax333 trzeba zdefiniowac wartosc natyle ogromna ze skonczona swej rzeczy samej... stala istnienia entax333 ... ewolucji... materi energetycznej poznanej i nie poznanej... w n welowymarowosci swatow energetycznych... mniemam ze będzie potrzebna jako stala dla określenia poziomu ewolucji myślowo energetycznej a stala dla pewnego poziomu tejże ewolucji co daje nam stałość i zmienność względem ewolucji i okresla te ewolucje w danym punkcie odniesienia… z doswadzcenie nauki ziemskiej wiemy ze stale matematyczno fizyczne zmieniaja się… zmieniaja się po drodze ewolucji…. celowo nie uzywam slowa czas a droga…



to entax333


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
stefan
administrator, zalozyciel forum



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 13038
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: okolice warszawy
Płeć: Mezczyzna

PostWysłany: Piątek 7:42:19, 31 Sierpień 2007, Piątek , 242     Temat postu:

'''Stala-zmienna istnienia entax333''' zostala wymyslona , odkryta przeze mnie: stefan333, entax333 postaram sie zdefioniowac po czesci nizej, czemu nazwa entax333?, poniewaz sprawdzalem w [link widoczny dla zalogowanych] , na dzisiaj 30 sierpnia 2007 roku, nie znalazem jej, nazwa unikatowa. entax333 opisalem okolo dwa dni stecz na forum www.leki.fora.pl gdzie jestem użytkownikiem, administratorem, zalozycielem forum zarazem...

entax333 narodzila sie w podforach:

http://www.leki.fora.pl/fizyka-kwantowa-t3336.html

http://www.leki.fora.pl/entax333-stala-zmiena-istnienia-definicja-nieskonczona-t3357.html

entax333 ma na celu pomoc w przyszlosci w zdefioniwaniu zemiennosci, stalosci, ruchu, spoczynku, grawitacji i podobnych ... na zasadzie beletrystycznego opisu teorii matematyczno-fizycznych na pograniczu swiata nam postrzegalnego oraz swiatow niepostrzegalnych, energi niepostrzgalnych, nieodkrytych energii, wielowymiarowosci swiata, zmienna stala istnienia potrzebna bedzie w obliczeniach fizyki czasu (do wykluczen blednych tez) i innych nauk teoretycznych lecz wyprzedza te nauki bardzo wg. mnie... entax333 zawiera się w temacie filozofii naturalnej postrzegania swiata , wszechswatow, by pokazac nam i uruchomic nasze myslenie w wielowymarowym aspekcie zmysłów ludzkich nie odkrytych i jak mniemam zmysłu jednego z podstawowych jakim jest zmysl myslenia wielowymarowego…

wstepna definicja entax333 :

entax333 =

plus nieskonczonosc razy minus nieskonczonosc razy 10 dp potęgi 33 razy n nieskonczonosc dzialan arytmetycznych poznanych i nie poznanych plus iloczyn czasteczek kwantowych fotonow energii na wszechswiatach , galaktykach zanych i nieznanych , podniesione do potegii liczby czastek elementarych fotonow, kwarkow, razy nieskonczona ilosc czasteczek pseudo elementarych zawierajacych sie w fotonie, elementarej czastce swiatla - energi w fonie333 ... fon333st (moja nazwa nowa) to nieskonczona iliosc czasteczek pseudolelementarnych zawierajacych sie w fotonie porownywalna z entax333... razy fotony materi energetycznej we szechswiecie w galaktykach... wymiarach czasowych , ponadczasowych, podczasowych...podobnych… razy rodzaje czasu, jego czasteczki psedoelementarne... czasony333st (moja nazwa nowa) razy powyzsze popnozone przez n nieskonczonosc wymarow swiatow energetycznych w n kierukach zwrotow... w n dzialaniach arytmetycznych odkrytych i nie odkrytych jeszcze na teraz... razy powyzsze o ciagu wykladniczym dodatnim... razy ciag powyzej obliczony beletrystycznie razy plus nieskończoność, ciag wykladniczy plus poprzednie algorytmy , iloczyn tych algorytmow ... + 1 wykladniczo /wiem to jeszce jest niezrozumiale widze to mysla/

etax333 bedzie potrzbna w przyszlosci ... dodam scislej... w dalekiej i niedalekiej…

stala istnienia entax333 z braku odpowiednich nie wymyslonych i nie odkrytych jeszcze pojec opiera sie na jezyku ludzkim, ludzkim na teraz sposobie postrzegania dla postrzegania za czas jaki uplynie za entax333 miliardow lat...

ten czas notabene juz uplynol... nie mamy tego swadomosci... wszystko jest jednym a jedno jest wszystkim... moja tez nie wyjasniona w pelni teza…


kiedys za wieki wiekow wiekow wiekow... jak i teraz… entax333 bedzie rowna 1. …potem znow biedzie zmienna… dla tego jest stalo zmienna... częstotliwość entax333 jest do obliczenia dla drogi przebytej w odniesieniu do mysli jako tej drogi.

entax333 x entax333 x entax333 = 1 stalo-zmienna istnienia

tak jak liczba/ nie cyfra/ 1 jest zmienna mozna to opisac beletrystycznie...

poniewaz wszystko jest w ruchu a prawem odwrotnosci welowymiarowej (moje nie opisane prawo) .... jest w spoczynku...


kiedys czas bedzimy ogladac w muzeum jako zabytek... (moja mysl szara)


to jeszce nie do konica zdefiniwana stalo-zmienna liczba istnienia entax333 zdefiniowana będzie nigdy do konca…

w entax333 trzeba zdefiniowac wartosc natyle ogromna ze skonczona swej rzeczy samej... stala istnienia entax333 ... ewolucji... materi energetycznej poznanej i nie poznanej... w n welowymarowosci swatow energetycznych... mniemam ze będzie potrzebna jako stala dla określenia poziomu ewolucji myślowo energetycznej a stala dla pewnego poziomu tejże ewolucji co daje nam stałość i zmienność względem ewolucji i okresla te ewolucje w danym punkcie odniesienia… z doswadzcenie nauki ziemskiej wiemy ze stale matematyczno fizyczne zmieniaja się… zmieniaja się po drodze ewolucji…. celowo nie uzywam slowa czas a droga…



to entax333


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum: depresja, smutek, leczenie, inne ... Strona Główna -> 501 podforum Nasze pasje, hobby, utracone do odzyskania, piszemy tutaj o naszych zainteresowaniach. pomysl ___ Haqu ___ Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin